Forsiden Om oss Ansatte

Medarbeidere i Trondheim Havn

Sist oppdatert 20.02.2017
Kontaktinformasjon til våre medarbeidere er sortert etter avdeling:
    Leter du etter en bestemt person eller funksjon, kan du bruke søkefunksjonen i nettleseren din til å søke på siden.


    Havnedirektør

    Einar M. Hjorthol

    Daglig leder

    Tlf: 93 20 52 12
    E-post: hjorthol@trondheimhavn.no

    I ledergruppen sitter i tillegg

    Stab


    Anne B. Langmoe Personalsjef

    Anne B. Langmoe


    Personalforvaltning, tilrettelegging for styre og representantskap

    Tlf: 73 99 17 07 / 97 62 30 91
    E-post: langmoe@trondheimhavn.no

    Anne Lise Nicholaisen Regnskapssjef

    Anne-Lise Nicholaisen


     Fagansvarlig regnskap

     
    Tlf:
    73 99 17 45 / 99 25 61 67
     E-post: nicholaisen@trondheimhavn.no

    Knut Sødahl Økonomisjef

    Knut Sødahl


    Fagansvarlig økonomi


    Tlf:
    73 99 17 04 / 48 04 92 02
    E-post:  sodahl@trondheimhavn.no


    Konsulent

    Guri Thompson-Kvernland


    Sentralbord, arkiv, regnskap, fakturabehandling, kundebehandling




    Tlf: 73 99 17 00 / 95 19 74 80
    E-post: th-kvernland@trondheimhavn.no

    Eiendom og forvaltning




    Eiendomssjef

    Tove Kulseng


     Fagansvarlig eiendom


    Tlf:
    73 99 17 14 / 90 18 54 90
    E-post: kulseng@trondheimhavn.no


    Anita Bjørnbeth Eiendomsforvalter

    Anita Bjørnbeth


    Avtaler og kontrakter på våre eiendommer


    Tlf:
    73 99 17 14 / 47 45 47 62
    E-post: bjornbeth@trondheimhavn.no


    Eiendomsforvalter

    Lars Nordmo


    Avtaler og kontrakter på våre eiendommer


    Tlf:
    73 99 17 16 / 93 85 96 34
    E-post: nordmo@trondheimhavn.no


    Byutvikling



    Byutviklingssjef

    Ingrid Sætherø

    Areautvikling





    Tlf:
    48 25 38 04
    E-post: ingrid@trondheimhavn.no



    Assistent, Byutvikling

    Fabiola Herfjord


    Koordinering, aktiviteter, kommunikasjon


    Tlf:
    464 13 978
    E-post: herfjord@trondheimhavn.no

    Marked og logistikk



    Kirsti Østensjø
    Markedssjef

    Kirsti Østensjø

    Sitter i ledergruppen

    Markedsføring, kommunikasjon, logistikk, cruise


    Tlf: 73 99 17 06 / 988 2 07 77
    E-post: ostensjo@trondheimhavn.no

    Svein Kåre Aune Leder, logistikk

    Svein Kåre Aune

    Logistikk, markedsføring, kommunikasjon



    Tlf:
    73 99 17 09 / 98 10 21 64
    E-post:  aune@trondheimhavn.no

    Daniel Milford Flathagen Kommunikasjonskonsulent

    Birgit Thorsen


    Kommunikasjon, webredaktør, markedsføring

     


    Tlf: 73 99 17 20 / 90 92 74 20
    E-post: thorsen@trondheimhavn.no


    Markedskonsulent

    Ann Iren Holm Rise


    Kommunikasjon, markedsføring, logistikk




    Tlf: 73 99 17 20 / 98 67 05 74
    E-post:  rise@trondheimhavn.no

    Cruisekoordinator

    Maria Kühnl      

     I foreldrepermisjon
    Markedsføring, kommunikasjon



    Tlf:  73 99 17 06 / 46 76 39 30
    E-post: kuehnl@trondheimhavn.no


    Trafikk


    Svein Fagerdal Konstituert havnekaptein/assisterende havnekaptein

    Svein Fagerdal

    Trafikk- og driftsavvikling, investeringsprosjekter, myndighetsutøvelse,  IKT



    Tlf: 73 99 17 11 / 95 26 30 18
    E-post: fagerdal@trondheimhavn.no


    Trafikkinspektør

    Sølvi Frengen

    Trafikkavvikling land, myndighetsutøvelse, parkering



    Tlf: 73 99 17 12 / 47 45 89 11
    E-post: frengen@trondheimhavn.no

    Roar Johnsen Trafikkinspektør

    Roar Johnsen

    Trafikkavvikling land, myndighetsutøvelse



    Tlf: 73 99 17 22 / 47 45 89 21
    E-post:johnsen@trondheimhavn.no

      Havneinspektør

    Anita Johansen

    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse, ass. PSO, kontroll av sjøgods




    Tlf: 73 99 17 11 / 95 26 30 18
    E-post: anita.johansen@trondheimhavn.no

    Ingvar Helge Lorentzen Havneinspektør

    Ingvar Helge Lorentzen

    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse, ass. PSO, kontroll av sjøgods, beredskapsplaner, tillitsvalgt, AKAN-kontakt


    Tlf: 73 99 17 10 / 91 11 26 00
    E-post: lorentzen@trondheimhavn.no


    Havneinspektør (vikar)

    Terje Halvorsen

    Båtfører, kranfører, maskinkjører, drift og vedlikehold sjø


    Tlf: 95 26 30 96
    E-post:terje.halvorsen@trondheimhavn.no

    Knut Aksnes Havneinspektør (vikar)

    Knut Aksnes

    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse, ass. PSO


    Tlf: 73 99 17 10 / 91 11 26 00
    E-post: aksnes@trondheimhavn.no

    Havneinspektør (vikar)

    Bjørn M. Lien

    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse





    Tlf:73 99 17 10 / 91 11 26 00
    E-post: lien@trondheimhavn.no


    Erling Brovold Havneinspektør (vikar)

    Erling Brovold


    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse, ass. PSO


    Tlf: 73 99 17 10 / 91 11 26 00
    E-post: brovold@trondheimhavn.no

    Ketil Ekseth Havneinspektør

    Ketil Ekseth

    Permisjon
    Trafikkavvikling, myndighetsutøvelse, ass. PSO, avtaler/kontroll av strømsalg til skip


    Tlf: 73 99 17 10  / 91 11 26 00
    E-post: 
    ekseth@trondheimhavn.no

    Bjørg Hagen Konsulent

    Bjørg Hagen

    Avgifter/fakturering, reskontro-oppfølging, kundebehandling



    Tlf: 73 99 17 08 / 93 21 04 44
    E-post: 
    hagen@trondheimhavn.no

    Teknisk


    Geir-Ove Sumstad Teknisk sjef

    Geir-Ove Sumstad

    Teknisk / drift / investeringsprosjekt/HMS

    Sitter i ledergruppen

    Tlf: 73 99 17 83 / 90 72 04 86
    E-post:  sumstad@trondheimhavn.no

    Odd Helge Søraunet Innkjøps- og prosjektleder

    Odd Helge Søraunet

    Prosjektledelse, innkjøp



    Tlf: 73 99 17 80 / 48 88 22 70
    E-post:
    soraunet@trondheimhavn.no

    Kurt Kristiansen Fagleder HMS/Security

    Kurt Kristiansen

    Miljøansvarlig, HMS, internkontroll, havnesikringssystemer,PSO (havnas sikkerhetsoffiser)


    Tlf: 73 99 17 89 / 95 92 54 59
    E-post:  kristiansen@trondheimhavn.no

    Anita Veie Prosjektingeniør

    Anita Veie

    Prosjektledelse, fagansvarlig for havnas plan- og utbyggingsprosjekter opp mot offentlig forvaltning. Ansattes representant i styret.


    Tlf: 73 99 17 00 / 47 47 90 82
    E-post:
    veie@trondheimhavn.no

     Ingeniør

    Tor Erik Svorkås

    Fagansvarlig for kaier, moloer og infrastruktur






    Tlf: 73 99 17 85 / 95 86 43 31
    E-post: svorkas@trondheimhavn.no



    Terje Leraand Drift- og vedlikeholdsleder, Trondheim

    Terje Leraand

    Ledelse av drift og vedlikehold, planlegging, prosjekter innen vedlikehold



    Tlf: 73 99 17 82 / 91 11 26 10
    E-post:
      leraand@trondheimhavn.no



    Bjørn Steinshaug Driftsleder Orkanger

    Bjørn Steinshaug

    Daglig ledelse av drift i Orkanger havn



    Tlf: 73 99 17 70 / 91 54 74 66
    E-post: steinshaug@trondheimhavn.no

       Båtfører, maritime operasjoner

    Knut Gunnar Knutsen

    Fagarbeider sjø, båtfører




    Tlf: 95 26 30 01
    E-post:knutsen@trondheimhavn.no



    Per Bakken Fagarbeider

    Per Bakken


    Kranfører, drift og vedlikehold ISPS/IKT-utstyr, hovedverneombud


    Tlf:95 26 30 55
    E-post: bakken@trondheimhavn.no

    Tormod Berge Fagarbeider

    Tormod Berge


    Maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf:47 46 32 32
    E-post:  berge@trondheimhavn.no

    Morten Bjørnbet Fagarbeider

    Morten Bjørnbet


    Kranfører, teknisk vedlikehold, verneombud


    Tlf:  47 45 01 67
    E-post: morten.bjornbeth@trondheimhavn.no

    Magne Bye Fagarbeider

    Magne Bye


    Vedlikehold bygg, brannsikring



    Tlf:  95 26 39 17
    E-post:  bye@trondheimhavn.no

    Arild Flaten Fagarbeider

    Arild Flaten


    Kranfører, drift og vedlikehold


    Tlf: 
    98 63 85 98
    E-post:  flaten@trondheimhavn.no

    Jan Ole Johansen Fagarbeider

    Jan Ole Johansen


    Vedlikehold bygg


    Tlf:  95 26 30 15
    E-post:  jan.johansen@trondheimhavn.no

    Bernt T. Langolf Fagarbeider

    Bernt T. Langolf


    Maskinkjører, vedlikehold bygg. Ansattes repersentant i styret.


    Tlf:  952 63 005
    E-post:  langolf@trondheimhavn.no

    Inge Lyng Fagarbeider

    Inge Lyng


    Maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf: 
    95 26 30 16
    E-post:  lyng@trondheimhavn.no

    Harald Melbye Fagarbeider

    Harald Melbye


    Maskinkjører, kranfører, drift og vedlikehold, verneombud


    Tlf:  95 26 31 49
    E-post:  melbye@trondheimhavn.no

    Jan Mostervik Fagarbeider

    Jan Mostervik


    Drift og vedlikehold sjø, verneombud


    Tlf:  95 26 30 02
    E-post:  jan.mostervik@trondheimhavn.no

    Sinisa Ninic Fagarbeider

    Sinisa Ninic


    Maskinkjører, drift og vedlikehold, ISPS-security


    Tlf:  95 26 30 00
    E-post:  ninic@trondheimhavn.no

    Hallgeir Juul Nygård Fagarbeider

    Hallgeir Juul Nygård


    Vaktmestertjenester, vedlikehold bygg


    Tlf:  95 26 30 03
    E-post:  nygaard@trondheimhavn.no

    Per Arne Ramlo Fagarbeider

    Per Arne Ramlo


    Maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf:  95 26 30 07
    E-post:  ramlo@trondheimhavn.no

    Per Arne Ramlo Fagarbeider

    Bjørn Ove Sandvik


    Maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf:  95 26 30 89
    E-post:  sandvik@trondheimhavn.no

    Øystein Solem Fagarbeider

    Øystein Solem


    Kranfører, maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf:  95 26 34 33
    E-post:  solem@trondheimhavn.no

    Calle Todal Fagarbeider

    Carl Bendik Todal


    Kranfører, maskinkjører, drift og vedlikehold


    Tlf:  95 26 30 25
    E-post:  todal@trondheimhavn.no

    Robert Fagarbeider

    Robert Aalberg


    Drift og vedlikehold sjø, kranfører, maskinkjører


    Tlf:  95 26 30 06
    E-post:  aalberg@trondheimhavn.no


    Fagarbeider

    Hege Solvang

    Kranfører, drift og vedlikehold



    Tlf:  45 87 35 30
    E-post:  solvang@trondheimhavn.no

    Verdal


    Odd Martin Holmsberg  Avdelingsleder Verdal

    Odd Martin Holmsberg

    Sitter i ledergruppen

    Lokal leder, Trafikk/driftsavvikling, eiendomsforvaltning, utviklingsprosjekter, markedsarbeid

    Tlf:  74 07 54 05 / 91 68 32 11
    E-post: holmsberg@trondheimhavn.no

    Havnekonsulent Verdal

    Inger Balhald


    Innhenting og registering av varedata, regnskap, sentralbord, arkiv


    Tlf: 74 07 54 00 / 48 04 13 05
    E-post:  balhald@trondheimhavn.no

    Erlend Blomsø Havneinspektør Verdal

    Erlend Blomsø

    Trafikkstyring og drift, vedlikehold og havnesikring



    Tlf:  74 07 54 0092 03 36 71
    E-post:  blomso@trondheimhavn.no

    Eskil Pedersen Rådgiver Verdal

    Eskil Pedersen

    Trafikk- og driftsavvikling, vedlikehold, adm./forvaltning og havnesikring/HMS



    Tlf: 74 07 54 02 / 90 13 33 15
    E-post:  pedersen@trondheimhavn.no

    Namsos


    Havneinspektør

    Kjell Morten Hågensen

    Områdeansvarlig Namsos

     Tlf: 91 86 60 17
     E-post: hagensen@trondheimhavn.no